Čtenář

RADEK JOHN

2. března 2010 v 20:41 | N E V Ě D O M Á
MEMENTO.

Poslední dobou, když mívám stálé a těžké deprese, dokážu tuto knihu přečíst jedním vrzem. Dokáže mě zahřát u srdce a také prolomit kousek pesimismu a nad knížkou se zamyslet. Nad lidmy, kteří chodí po tomto světě a týká se to jich- narkomanů, kteří mají tendenci být závislý na droze. Jen aby proplulili do nevyspitatelného a nereálného světa. Tato kniha mi hodně dala, ale také vzala.

Úryvek z knihy: "Týden v tahu. Až se tohle dozví otec, přerazí mě. Dělat rodině ostudu! Tohle ani máma nezachrání. Doživotní domácí vězení. Schovat aspoň řemen. Jenže on je schopen zmlátit mě třeba smetákem. Je mu to jedno! Sehnat omluvenku. Otec zaspal. Holí se v koupelně a nadává matce, že nezkontrolovala budík. Takovej bordel!
Nemám sahat na chemická závaží.
Nemám sahat na chemická závaží.
Nemám sahat na chemická závaží."

Vím, že tato rubrika je spíše na knihy, keré jsem kdy přečetla a zaujaly mě, ale tentokrát bych ráda udělala vyjímku a spíše napsala o spisovateli, který je mi hodně blízko a považuji ho za jednoho z mých nejoblíbenějších a nejlepších spisovatelů.

Narodil se roku 1954 v Praze. Po maturitě vystudoval Akademii múzických umění. Pracuje jako reportér reportér Mladý svět. Tímto na sebe upozornil a také článkami o vekslácích, narkomanech, prostitutkách, o nemoci AIDS v České republice, prvním nakaženém a jeho osudu. Zejména reportáž o narkomanech zaznamenaly a citovaly všechny světové agentury. Následovaly rozhovory s autorem pro francouzské, italské, německé a americké listy. Tyto rozhovory se staly důvodem proč byl začátkem roku 1989 John osloven americkou institucí jménem Světový tiskový institut sídlící v Minnesotě, aby se zúčastnil konkurzu na stáž v USA.

Na tohle jsem hlavně chtěla upozornit. Tím, čím se proslavil a čím je tak vyjímečný a mnohým lidem kolikrát i vzorem. Čerpala jsem jeho životopis ze stránek: http://www.radekjohn.cz/ . Samozřejmě, že na mém blogu je zapsán jen úryvek z toho, co je na stránce zapsáno.

LENKA LANCZOVÁ

21. února 2009 v 14:26 | N E V Ě D O M Á
Možná je to až k smíchu, ale tato knížka mě dokázala hodně rozesmát, ale také naopak hodně zabolet u srdce. Konec byl nadmíru přestřižen za vlasy, ale i přesto má tato knížka hodně do sebe. Přečetla jsem to jedním dechem a na konci jsem nadávala, že jsem to musela přečíst tak rychle. Stojí za zkrácení svého času.

název knihy: POTÍŽISTKA

Úryvek z knížky: Většina lidí míří na prázdniny někam, kde může prožít nové zážitky, lásky a dobrodružství. Osmnáctiletá Šárka, hlavní hrdinka nové knihy, to má přesně naopak- přijíždí na prázdniny domů s nepříliš radostnou vyhlídkou a nemá jiný cíl než se psychicky zotavit z předešlého vztahu, nasbírat síly, uklidnit se. Do Nížan, rodné vesnice, ji nic netáhne. Poslední tři roky strávila víceméně mimo domov a nemá zde ani žádné přátele, proto je překvapena, když objeví nové. Díky bývalé spolužačce se seznámí s místní partou, a protože do ní patří i někteří velmi zajímaví kluci, prázdniny se nečekaně rozjedou a Šárce se daří zapomínat na staré křivdy, tím spíš když společně s partou vyrazí na tramp. Nic ale není jednoduché- a jak se ukáže, nějakého kostlivce ve skříni má kde kdo! Najít ztracenou rovnováhu a nezavařit si další maléry dá dost práce a né vždycky se zadaří. Natož když potíže jsou venku i uvnitř a jsou typy, které je přímo přitahují. Román o lásce a přátelství a také o tom, že není dobré být sám- i když mezi lidmi.
Lenka Lanczová napsala: Počkej na mě, Radko, Podej mi ruku, Radko, Pojď za mnou, Radko, Znamení Blíženců, Panna nebo Blíženec, Zadáno pro Blížence, Lucky Luk 1-2, Prázdniny pro zaláskované, Š jako Šarlota, Hvězda naděje, Království za botu, Schody do nebe, Blbej fór, Tajná láska, Mokrá louka, Super koťata, Past na kočku, Zlodějka snů, Všechno bude fajn, Srdcový kluk, Sólo pro Kristýnu, Oranžové blues, Tři na lásku, Stopa v mém srdci, Souhvězdí Labutě, Dva kroky od ráje, Most do Země lásky, Střípky mých lásek, Půlnoční sny, Sonáta pro dvě srdce, Kam se vytrácí láska, Kde končí svět, Hořká chuť lásky, Pár minut lásky, Deváté nebe, Mokrá náruč léta, Postel plná růží, Doteky noci, Kapky rosy, Lásky a nálezy, Sběratelka polibků, Čas něhy, Šeptej do ucha, Andělé noci, Zašeptej do vlasů, Nebe plné hvězd, Hříšná touha, Náhradní princ, Letní něžnosti, Vůně deště.

SUE LIMB

13. února 2009 v 15:52 | N E V Ě D O M Á
Zamilovaná až po uši. do této knížky, která není jen tak napínavá, ale taky plná nápadů, jak přitáhnout pozornost ostatních trapasama. Ale to by jste si ji museli přečíst, aby jste pochopily to, co se v téhle knížce skrývá tak fantasticky úžasného. Má milovaná knížka, kterou jsem dostala na moje 12 narozeniny.

DÍVKA, 15, MILÁ, ALE PRAŠTĚNÁ

"70 Uhrů ve vlastní péči, mastné vlasy, mírně načichlá babiččinými kapkami do uší, zadek vypadá ve všem velký, prsa nikdy nevyhrají Miss mokré tričko, nepříčetné chvilky, věčně se nechává unášet fantazií, hledá božského kluka se zlatými ježatými vlasy, co září na hlavě jako koruna, s očima modrýma jako voda v bazénu a s úsměvem, kteřý přivede k varu i fazole v konzervě."
Být patnáctiletá dívka není žádný med, zvlášť když zadek kyne a kyne a bůjné poprsí pořád nikde. Kdyby aspoň nejlepší kamarádka nevypadala jak bohyně lásky. Ale co se dá dělat, když chce člověk někoho oslnit, tak na sobě prostě musí trochu zapracovat. Poněkud nesouměrná Jess nemá o nápady, jak vylepšit svůj zevnějšek, nouzi (a o trapasy taky ne). Podomácku vyrobená silikonová ňadra z polévkové konzervy a mikrotenových sáčků jsou naprosto dokonalá, ovšem jen do té doby, než půjde na jeden z večírků. Tam se jí bude snažit jeden kluk políbit, ale když ji přitiskne na stěnu, tak jí mikrotinové sáčky prasknou a ona uteče na záchody. Bohužel neví, že je na záchodech kamera a všechno se to natáčí. Další den mluví všichni jenom o tohle. A taky si všichni myslí, že se Jess jenom poblila. Proto se Jess dozví, od její nejlepší kamarádky, že na večírku byla na záchodkách daná kamera a chce se jí zbavit. Na to jí pomůže její nejlepší kamarád, který tu kazetu z kamery ukradne. Ale když se na ni oba dva podívají, tak si uvědomí, že se o to ani nemuseli pokoušet. Byly na ní závěry jenom u zrcadla, takže by Jess na záchodkách vůbec nikdo neviděl nahou a už vůbec by jí nikdo neviděl, jak si povídá s jejíma ňadrama :D. Tohle není úplně celá knížka, o čem vlastně je, ale kdybych to měla všechno vypsat, tak by to trvalo hodně dlouho.

MELISSA DE LA CRUZ

10. února 2009 v 15:23 | N E V Ě D O M Á
Přicházím s další knihou. Když jsem ji četla, tak jsem si to doslova ve svých myšlenkách přehrávála. Jaké by to asi bylo, koupat se za úplňku ve studené vodě, úplně nahá a opilá? Něco neuvěřitelného a ještě ktomu, kdybych měla opravdové kamarádky, bez kterých by svět byl jenom růžovější. Na první pohled obyčejná kniha, ale není tomu tak. Skrývá se v ní něco neuvěřitelného a dokonalého.

AU PAIR: KOUPÁNÍ NA ADAMA
A vy jste si mysleli, že loňské léto bylo žhavé?

Au pair v bikinách-Mara, hodné děvče, držitelka titulu Ideální dívka, rozmazlená Eliza a brazilská sex bomba Jacqui.. se vrátily na další sezonu koupání na adama v Georgica Pond, opalování na Main Beach a také hlídání dětí Perryových. Au pair mají za to, že jsou připravené na další léto šokující zábavy, jenomže od loňska se změnila spousta věcí... Mara opustila Ryana, nesmírně přitažlivého staršího bratra dětí, které hlídá, a nakonec odmítla strávit zimní prázdniny v Palm Beach s rodinou Perryových. Teď by chtěla Ryana zpátky, ale má šanci? Eliza chodila se zahradníkem Perryových Jeremym, s kterým se domluvila na konci loňského léta, na setkání, jenomže Eliza nevydržela na ostatní kluky jenom koukat.. hlavně na Ryana Perryho. Dokáže Eliza před Marou udržet v tajnosti, že se dala s Ryanem dohromady? Jacqui se podařilo strávit celý rok podle pravidla už žádní kluci, ale po seznámení s nejnovějším au pair Perryových Philippem, nádherným Francouzem, ztrácí jistotu, jestli dokáže takovému předsevzetí dostát i dál. Konec konců, nejsou pravidla na to, aby se porušovala?" (útržek z knížky)
Jak to asi dopadne? Mara se stane hodně uznávanou celebritou, dostane zadarmo nové šaty, boty, šperky a začne chodit s Garrettem-uznávanou celebritou. Eliza se dá na začátku dohromady s Jeremym, ale pak se spolu přestanou bavit a Eliza ho zastihne s jinou dívkou. Proto začne chodit s Ryanem a mezitím se pohádá s Marou, která se dozví, že s Ryanem spala. Jacqui se vyspí s Philippem, ale zase ho opustí, když Anna Perryová jí nabýdne, že pokud nechá Philippa, tak jí napíše doporučení do New Yourku. Jacqui Philippa první nechá, ale pak se s ním stejně vyspí znovu. Nakonec se dozví, že Philippe je drogový dýler a už s ním nic mít nebude. Eliza opustí Ryana, protože ví, že Ryan pořád miluje Maru. Mara a Ryan se spolu dají dohromady a Eliza se dá dohromady s Jeremym. Jacquie začne chodit s Kitem (jejím dávným přátelem) A nakonec všechno dopadne krásným koncem ˇˇ

FRANCINE PASCALOVÁ

9. února 2009 v 10:44 | N E V Ě D O M Á
Tuhle knížku jsem četla už aspoň 5x. Děj je přímo napínavý, ale taky tak trochu divný. Tohle je druhý díl a asi i pokračování toho prvního. A ikdyž jsem v knihkupectví hledala, jestli tam nemají první, nebo třetí díl (protože druhý díl pokračuje ve třetím díle) tak jsem se nedohledala. Třeba ji jednou najdu a konečně se dozvím, jak to dopadlo.

NEOHROŽENÁ
(2) SAM

Knížka popisuje jednu sedmnáctiletou holku, která je v očích svých spolužáků a ostatních, jenom obyčejná holka. Ale není tomu tak. Narodila se bez genu strachu.
"Když jsem byla malá, naši mě tahali po všech možných doktorech, aby zjistily, co je se mnou v nepořádku. Nebála jsem se vůbec ničeho, pavouků, hadů, výšek, šelem- zkrátka ničeho. A právě tehdy dospěli k teorii, že pokud existuje gen strachu, já ho stoprocentně nemám. Takže by jste nejspíš mohli říct, že jsem neohrožená. Když nevím, jak vypadá strach. Sotva zahlídnu, jak někdo velký buší do někoho malýho, prostě jen skočím a vyřídím ho. Dokážu to, protože k tomu mě taťka vycvičil. Právě proto, že jsem se nikdy ničeho nebála a po hlavě se vrhla do každéhomyslitelného nebezpečí. Ale beztak, určitě si říkáte, že když jsem neohrožená, vedu prostě super život. Chyba. Dokonce, kdybych měla tři přání, jedním z nich by bylo poznat strach. Protože bez strachu vlastně nevím, jestli jsem opravdu odvážná."
Gaia je osamělá a nešťastná. Ze vzdoru se rozhodne vyspat se Samem a vypraví se za ním. Najde ho v posteli s Heather, v pláči uteče a Sam ji chce dohonit a omluvit se jí. Netuší, že po Gaie jde parta místních zabijáků i agenti, kteří se snaží dopadnout jejího otce. Ten však zjistí, že dceři hrozí nebezpečí, jde jí tajně na pomoc. Gaia má dojem, že zahlédla otce, zkusí ho sledovat, ale ke skutečnému setkání nedojde. Netuší, že její otec zjistil, že Gaiu sleduje i jeho bratr přezdívaný Loki- dvojče, co stojí na jiné straně barikády než její otec..

IVONA BŘEZINOVÁ

8. února 2009 v 12:31 | N E V Ě D O M Á
Knihy miluju. Vždy se do nich dokážu zahledět, vždy dokážu pohltit všechny slova spisovatelky. Od Ivony Březinové mám všechny její tři knížky o tom, jaký může život být. Jak chutná droga a jaké jsou následky. Jak chceme zhubnout a zajdeme až na úplný pokraj zhroucení. Jak můžeme ve hře vyhrát mnoho peněz, ale peníze nás nevysekají ze závislosti. Nemůžeme se jimi vykoupit. Realita je někdy krutá, ale tohle všechno k životu patří.

BULIMIČKA
Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, že z dcery nesmí být boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti. Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve když pozná, že i do dívky, jako je ona, se může někdo zamilovat, zatouží odrazit se ode dna.
NARKOMANKA
Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce nejdřív rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji nutí vyhledávat drogu-a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí.
GAMBLERKA
Ester je z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Dívka doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dálvíc využívá kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Hráčskou vášeň už nejde zastavit a gamblerská past se zavírá...
 
 

Reklama